НАРУШЕНИЯ МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ 2

Фактори ризику, кардіальна патологія у хворих з атеросклеротичним і неатеросклеротичним ураженням артерій вертебробазилярного басейну

Резюме. В статті представлені  результати дослідження основних факторів ризику розвитку атеросклеротичного і не атеросклеротичного ураження артерій вертебробазилярного басейну. Розглянуто репрезентацію ішемічної хвороби серця в  даного контингенту хворих, а також Читать далее «НАРУШЕНИЯ МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ 2»

Герпетична нейроінфекція

Клініка, діагностика і лікування.

Резюме. В статті розглянута клініко-етіопатогенетична гетерогенність герпетичної інфекції тропної до нервової тканини людини. Подано основи класифікації по нозології, формі і типу перебігу, періоду протікання герпетичної нейроінфекції. Представлені сучасні уявлення щодо клініко-лабораторної і інструментальної діагностики нейроінфекцій. Освітлено основні підходи до етіопатогенетичної терапії і імунокорекції у хворих з герпетичними ураженнями ЦНС.
Читать далее «Герпетична нейроінфекція»

ЗАПАМОРОЧЕННЯ

ВСТУП

Запаморочення (вертіго) є однією з найбільш частих скарг: на прийомі у лікаря загальної практики скарги на відчуття запаморочення зустрічаються у 5%, а у фахівця-оториноларинголога – у 10% пацієнтів [2, 8, 32].

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я запаморочення – це порушення, при якому пацієнт відмічає відчуття руху тіла в просторі (суб’єктивне запаморочення) чи руху предметів довкола себе (об’єктивне запаморочення), зазвичай із втратою рівноваги [1].

Читать далее «ЗАПАМОРОЧЕННЯ»

НАРУШЕНИЯ МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ

ВЕРТЕБРОБАЗИЛЯРНА НЕДОСТАТНІСТЬ: КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ.

порушення мозкового кровообігу/нарушение мозгового кровообращения

ВСТУП

Гострі і хронічні порушення мозкового кровообігу залишаються однією з актуальних проблем сучасної  медицини. По оцінці різних авторів до 20% хворих, що перенесли інсульт стають глибокими інвалідами, до 60% мають виражене обмеження працездатності і потребують проведення тривалої і затратної реабілітації і лише менше 25% хворих повертаються до звичної праці [1].

Серед тих, що вижили в 40-50% випадків Читать далее «НАРУШЕНИЯ МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ»